Sorții au decis cine vor conduce birourile electorale de județ, orășenești și comunale la alegerile locale din septembrie 2020

La Tribunalul Tulcea au fost desemnați prin tragere la sorți președintele și locțiitorul Biroului Electoral de Circumscripție Județeană și Birourile Electorale de Circumscripție orășenești și comunale de pe raza județului Tulcea. Lista celor ce vor conduce birourile electorale din județ arată astfel:

                            Biroul electoral de  Circumscripţie  Judeţeană

                            Preşedinte –Nicola Gheorghiu Daniel – judecător

                            Locţiitor –  Andrei Iordan – judecător

 

1. Biroul Electoral de circumscripţie municipală nr. 1 Tulcea

 Preşedinte –Stepanencu Dan – procuror

 Locţiitor – Bogdan Andrei Alexandru  – procuror

 

2. Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 2 Babadag

 Preşedinte – Milea Elena – judecător

 Locţiitor – Costea Corina Doiniţa – grefier

 

3. Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 3 Isaccea

 Preşedinte – Băetrău Ion – procuror

 Locţiitor – Beizat Birsen – avocat

 

 4. Biroul electoral de  circumscripţie orăşenesc nr. 4. Măcin

 Preşedinte – Nicoară Mihai Remus – judecător

 Locţiitor – Buzilă Corina  Andreea – judecător

 

 5. Biroul electoral de circumscripţie orăşenesc nr. 5 Sulina

 Preşedinte – Carpov Paresa  -jurist

 Locţiitor – Florea Pădureanu Lăcrămioara -jurist

 

6. Biroul electoral de circumscripție comunală 6 Baia

 Preşedinte – Şurculescu Florin – judecător

 Locţiitor – Hălălău Ioana – jurist

 

7. Biroul electoral de circumscripție comunală 7 Beidaud

 Preşedinte – Bădilaş Marian – jurist

 Locţiitor – Stelea Liviu Marian – jurist

 

8. Biroul electoral de circumscripție comunală 8 Beştepe

 Preşedinte – Andrei Carmen Daniela – judecător

 Locţiitor – Vasile Gabriela Vasilica – grefier

 

9. Biroul electoral de circumscripție comunală 9 C.A. Rosetti

 Preşedinte – Iacoblev Nicuşor – jurist

 Locţiitor – Staicu Ion – jurist

 

10. Biroul electoral de circumscripție comunală 10 Carcaliu

 Preşedinte – Iureş Dora – Andreea – avocat

 Locţiitor – Forgo Nicoleta – avocat

 

11. Biroul electoral de circumscripție comunală 11 Casimcea

 Preşedinte –Arnăutu Cheti -avocat

 Locţiitor – Gaea Monica – avocat

 

12. Biroul electoral de circumscripție comunală 12 Ceamurlia de Jos

 Preşedinte – Mihăileanu Luminiţa – avocat

 Locţiitor – Casapu Ana – Maria- grefier

 

13. Biroul electoral de circumscripție comunală 13 Ceatalchioi

 Preşedinte – Mocanu Marius- procuror

 Locţiitor – Axente Mircea- procuror

 

14. Biroul electoral de circumscripție comunală 14 Cerna

 Preşedinte –  Călinov Mariana – jurist

 Locţiitor –  Şerban Ilie- avocat

 

15. Biroul electoral de circumscripție comunală 15 Chilia Veche

 Preşedinte – Cojocaru Lidia Florina – jurist

 Locţiitor –  Bici Marian – jurist

 

16. Biroul electoral de circumscripție comunală 16 Ciucurova

 Preşedinte – Porneală Elena – grefier

 Locţiitor – Petcu Mihaela Delia- grefier

 

17. Biroul electoral de circumscripție comunală 17 Crişan

 Preşedinte- Ciobotaru Gabriela – avocat

 Locţiitor – Oprişan Daniela – Corina

 

18. Biroul electoral de circumscripție comunală 18 Dăeni

 Preşedinte – Pentilie Epifanov Adela – avocat

 Locţiitor – Forgo Ştefan Florin – avocat

 

19. Biroul electoral de circumscripție comunală 19 Dorobanţu

 Preşedinte – Constantin Corina – avocat

 Locţiitor –  Nica Simona – grefier

 

20. Biroul electoral de circumscripție comunală 20 Frecăţei

 Preşedinte – Militaru Constantin – jurist

 Locţiitor –  Sandu Violeta – grefier

 

21. Biroul electoral de circumscripție comunală 21 Greci

 Preşedinte – Stoli Elena – avocat

 Locţiitor – Ivan Iulia Viorica Margareta – grefier

 

22. Biroul electoral de circumscripție comunală 22 Grindu

 Preşedinte – Cuculis Nicolae Fănică – avocat

 Locţiitor –  Drăghici Mircea Alexandru – avocat

 

23. Biroul electoral de circumscripție comunală 23 Hamcearca

 Preşedinte –  Ignatencu Valentin – jurist

 Locţiitor – Loghinoaia Costel Daniel – jurist

 

 24. Biroul electoral de circumscripție comunală 24 Horia

 Preşedinte – Lădaru Paraschiva – grefier

 Locţiitor – Costache Edurad – jurist

 

25. Biroul electoral de circumscripție comunală 25 I.C. Brătianu

 Preşedinte- Zero Steluţa –jurist

 Locţiitor – Constantinescu Liliana – jurist

 

26. Biroul electoral de circumscripție comunală 26 Izvoarele

 Preşedinte – Gheorghe Mihaela –grefier

 Locţiitor – Meca Corina Iuliana – grefier

 

27. Biroul electoral de circumscripție comunală 27 Jijila

 Preşedinte – Abdula Senar – jurist

 Locţiitor – Duţu Mihai – jurist

 

28. Biroul electoral de circumscripție comunală 28 Jurilovca

 Preşedinte – Butuc Florin – jurist

 Locţiitor – Brumă Florentina Viorica – grefier

 29. Biroul electoral de circumscripție comunală 29 Luncaviţa

 Preşedinte – Paralescu Eugen Emil – judecător

 Locţiitor – Băetrău Elena Cristina – grefier

 

30. Biroul electoral de circumscripție comunală 30 Mahmudia

Preşedinte – Iftinchi Cristian Daniel Vasile – procuror

Locţiitor – Bocăneală Daniela  – procuror

 

31. Biroul electoral de circumscripție comunală 31 Maliuc

 Preşedinte – Mateiu Ilie – jurist

 Locţiitor – Voinea Ovidiu – jurist

 

32. Biroul electoral de circumscripție comunală 32 Mihai Bravu

 Preşedinte –  Sava Adelina – grefier

 Locţiitor –  Balaban Daniela – grefier

 

33. Biroul electoral de circumscripție comunală 33 Mihail Kogălniceanu

Preşedinte –  Şurculescu Mădălina Leila – judecător

Locţiitor – Lazăr Cătălin –Daniel – judecător

 

34. Biroul electoral de circumscripție comunală 34 Murighiol

 Preşedinte – Paraipan Mirela – avocat

 Locţiitor – Răileanu Gheorghe – jurist

 

35. Biroul electoral de circumscripție comunală 35 Nalbant

 Preşedinte – Turcu Cătălin – avocat

 Locţiitor – Gemănaru Nicoleta – grefier

 

36. Biroul electoral de circumscripție comunală 36 Niculiţel

 Preşedinte – Nour Costel – avocat

 Locţiitor – Giurea Oana – Cosmina – avocat

 

37. Biroul electoral de circumscripție comunală 37 Nufăru

 Preşedinte –Vitoş Răzvan Arcadiu – judecător

 Locţiitor – Stoian Izabela – judecător

 

38. Biroul electoral de circumscripție comunală 38 Ostrov

 Preşedinte – Pop Sorin Laurenţiu – jurist

 Locţiitor – Drăgoi Dolores – Doina – jurist

 

39. Biroul electoral de circumscripție comunală 39 Pardina

Preşedinte – Naumencu Daniela Raluca – jurist

Locţiitor – Berechet Viorel – jurist

 

40. Biroul electoral de circumscripție comunală 40 Peceneaga

 Preşedinte – Dumitriu Laurenţiu Valentin – jurist

 Locţiitor – Epifanov Florica – jurist

 

 41. Biroul electoral de circumscripție comunală 41 Sarichioi

Preşedinte – Meszaros Tiberiu – prouror

Locţiitor – Grădină Laura Valentin – procuror

 

42. Biroul electoral de circumscripție comunală 42 Sf. Gheorghe

 Preşedinte – Horobeţ Sorin – jurist

 Locţiitor – Anton Octavian – jurist

 

43. Biroul electoral de circumscripție comunală 43 Slava Cercheză

 Preşedinte – Ciungu Lucia – grefier

 Locţiitor – Uncu Mihaela Delia – grefier

 

44.Biroul electoral de circumscripție comunală 44 Smârdan

 Preşedinte – Raţă Nicoleta – jurist

 Locţiitor –Tudorică Tatiana Gina – jurist

 45. Biroul electoral de circumscripție comunală 45 Somova

 Preşedinte – Gheorghe Simona – judecător

 Locţiitor – Moldoveanu Paula – grefier

 

 46. Biroul electoral de circumscripție comunală 46 Stejaru

Preşedinte – Mucileanu Oana Irina – jurist

Locţiitor – Găitan Nicoleta – jurist

 

47. Biroul electoral de circumscripție comunală 47 Topolog

 Preşedinte – Terci Geanina Corina –  avocat

 Locţiitor – Gaea Sterică – avocat

 

48. Biroul electoral de circumscripție comunală 48 Turcoaia

 Preşedinte – Dendrino Gabriela – jurist

 Locţiitor – Florea Pădureanu  Daniel – jurist49

 

49. Biroul electoral de circumscripție comunală 49 Valea Nucarilor

 Preşedinte – Prică Eugenia – grefier

 Locţiitor – Mariţanu Ionela – grefier

 

50. Biroul electoral de circumscripție comunală 50 Valea Teilor

 Preşedinte – Zimbilschi Dorin – grefier

 Locţiitor – Şuteu Marinela – grefier

 

51. Biroul electoral de circumscripție comunală 51 Văcăreni

 Preşedinte – Dafinoiu Marian – grefier

 Locţiitor – Giugariu Elena – grefier

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here