Cristian-Alexandru Iordan s-a întors la Prefectură. Vineri dimineață, în prezența șefilor instituțiilor deconcentrate, noul prefect al județului a depus jurământul de credință, odată cu alți prefecți și subprefecți din mai multe județe- prin sistem video.

Se cuvine aici de menționat felicitările și urările de succes în muncă din partea președintelui Consiliului Județean, Horia Teodorescu și ale primarului comunei Luncavița, Ștefan Ilie. Cristian Iordan a anunțat că șeful de Cancelarie al prefectului este scriitorul Ștefan Caraman.

Cristian Iordan ( re)vine la Prefectură la început de iarnă, sezon pe care, prin natura funcției trebuie să-l gestioneze. Față de alții din alte județe, Cristian Iordan are avantajul că a mai trecut prin această importantă funcție la județ, a mai trecut ierni și, prin urmare, știe ce are de făcut.

Succes în noul mandat, domnule prefect!

N.A.

+ There are no comments

Add yours